Petrol
111.15
1.05%
Euro
16.8502
0.29%
Dolar
15.8826
0.06%
Altın
946.82
0.45%
Borsa
2386
0.57%
Bitcoin
488.325
3.17%
18ºC
İstanbul
Güneşli 18 C

  Başbakan Erdoğan'ın grup konuşması

  Başbakan Erdoğan, grup toplantısında partililere hitap etti.
  • 22.07.2014 - 11:57
  Başbakan Erdoğan'ın grup konuşması

  ERDOGAN

  Cumhurbaşkanı adayı ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti’nin grup toplantısında konuştu. Toplantı merhum gazeteci Savaş Ay’ın yıllar önce SSK hakkında yaptığı ve dönemin SSK Genel Müdürü Kemal Kılıçdaroğlu’nun da konuk olduğu A Takımı programının arşiv görüntüleriyle başladı.

  YURTDIŞINDAKİ VATANDAŞLARIMIZ OY KULLANABİLECEK

  Başbakan Erdoğan'ın konuşmalarının satır başları; 

  "Yurtdışındaki vatandaşlarımıza bulundukları ülkelerde oy kullanma imkanı getirdik. İlk kez cumhurbaşkanı seçiminde yurtdışında yaşayan vatandaşlar, yaşadıkları yerde oy kullanabilecek. Yurtdışında oy kullanım işlemi  21 Temmuz-3 Ağustos arasında olacak. 

  O VATANDAŞIN HALİ NE EY KILIÇDAROĞLU

  Az önce aslında bir belgesel oldu bu. Bildiğiniz gibi 92-98 arasında SKK Genel Müdürlüğünü Sayın Kılıçdaroğlu yaptı. Bu süreçte Sayın Çağan’ın da o dönemin bakanı olarak açıklamalarını duydunuz. O acı tablonun hiçbir sorumlusu yok. Bakan sorumlu değilim diyor, Genel Müdür sadece sırıtıyor dikkat ederseniz. Sorumlu değil, sen genel müdürsün. O vatandaşın hali ne. Bunları bu ülke yaşadı. Tüm halkımı sesleniyorum. Artık sağlıkta biz bunları yaşamıyoruz bunlar tarih oldu. Biz daha idealini nasıl getirebiliriz gayreti içindeyiz.

  Kemal Kılıçdaroğlu'ndan SSK itirafı

  ŞU ANDA Kİ YAPISINI BURAYA TAŞIMALIYDIK

  Bir de bizim dönemin şuandaki yapısını buraya taşımalıydık ve bir ekranda 1992-98 bir ekranda da bizim şu dönemimizdeki hal ortaya konmalıydı. onuşmasına boynundaki Filistin poşusuyla başladı... TBMM Genel Kurul’u Torba Kanunu’nu görüşmeye devam ediyor. Başta Soma’daki madenci yakınlarımız ve tüm madenciler olmak üzere toplumun önemli kesimine haklar getirecek olan görüşmeler muhalefetin tutumu nedeniyle zor ilerliyor. İnşallah bu tasarıyı çıkacak ardından Meclis’i tatil edeceğiz.

  NE DİYOR BUNLARIN ORTAK ADAYI: BENİ 10 PARTİ DESTEKLİYOR

  Bunların ortak adayı ne diyor? Beni 10 parti destekliyor. Bu partilerin oy oranına bir bakın. Bu çatının altına bir bakın BBP ve Devrimci halk partisi var. Sayın Devlet Bahçeli'ye yeni yol arkadaşları hayırlı olsun. Başta MHP ve BBP'deki kardeşlerim gerekli tepkiyi gösterecekler. BBP'de de omurgalı siyasetçiler gerekli tepkiyi gösterdi.

  Erdoğan: Yeni Türkiye Tam Bağımsız Türkiye'dir İZLE

  BU KAOLİSYON ESKİ TÜRKİYE KOALİSYONUDUR

  Bu kaolisyon eski Türkiye koalisyonudur. Yeni Türkiye eski koalisyonu yıkacaktır. Bu işin içinde malum medya işveren örgütleri ve Pensilvanya var.

  GAZZE'DE 600'E YAKINDA CANIMIZ ŞEHİT OLDU

  Gazze'de 600'e yakın canımız şehit oldu. 100'den fazlası çocuk. İsrail tarihin unutmayacağı katliamlarından birini yapıyor. 1948'den bu yana periyodik olarak yapılan katilamlar ortadadır. 1980'de Sabra ve Şatilla, 1996'da Filistin'de. 600 insan hayatını kaybetti. BM'de ses yok. İslam ülkeleri sessiz. Halklar tepkilerini ortaya koydular. Gazze için, insanlık için ayağa kalkanları selamlıyorum.

  GEZİ'DE BİZİ YOK EDEBİLİRDİ

  Gezi'de bizi yok edebilirlerdi. 17 ve 25 Aralık'ta bizi tutuklayabilirlerdi. Suikast tehditleri alıyoruz. Biz NATO üyesiyiz, biz antisemitizm ve islamafobiaya karşıyız. Ecevit İsrail için bir şeyler söylediği için içerideki dalkavuklar, satılmış kalemler Ecevit'e saldırmışlar. Neymiş Türkiye İsrail'e jet yakıtı satıyormuş. Sizin çkınınızda yalan, takiyye var.

  AKLIN, İLMİN EGEMEN OLMASI GEREKEN BİR DÜNYADAYIZ

  Bunlar yalanı meslek edinmişler. İsrail uçağı iner bakımını yapar, yakıtını alır ve yoluna devam eder. Bizim de 40 uçağımız Tel Aviv'e iniyor. Uçaklarımı kaldıracağız? Ha olur da uçakları da kaldırdık. Filistinli kardeşlerimiz buraya neyle geliyor? Aklın, ilmin egemen olması gereken bir dünyadayız.

  KILIÇDAROĞLU'NA KÜRECİK CEVABI

  Kılıçdaroğlu çıkmış diyor ki "Kürecik'teki radar İsrail'e bilgi veriyor. Hay  gafil.cahil. Kürecik'teki radar bizim talebimiz üzerine getirilmiş füze ve radarlardır. Türkiye Cuhmuriyeti'nin her vatandaşı şereflidir, haysiyetlidir. Siz de haysiyetli ve şerefli olun.

  İSRAİL'E BİR TEK KÖTÜ SÖZ SÖYLEMEDİ

  Bu iddiaları gündeme getiren dalkavuk ve satılmış kalemlerdir. Bunların yazılarına gidin bakın İsrail için bir tek aleyhte söz bulamazsınız. Pensilvanya Gazze için taziye yayınladı biliyorsunuz? İsrail'e bir tek kötü söz söylemedi. Pensilvanya medyası da efendileri adına bir şey yazmadılar. İsrail zulmünü örtmek adına Kılıçdaroğlu kendini rezil etmekten geri duymuyor.

  3 GÜNLÜK YAS İLAN ETTİK

  Yeni Türkiye'ye kimse istikamet çizemez. Bizler bir vücudun azalarıysak o zaman biz de Filistin'in acısını, sızını hissetmek zorundayız. 3 günlük yas ilan ettik. Orada katledilen insanları kardeşlerimiz olarak görüyoruz. Biz susarsak Gazze düşer. Çocuklar için haykırmaya devam edeceğiz. Küresel barış için vicdanlara seslenmeye devam edeceğiz.

  ERDOĞAN'DAN VEDA KONUŞMASI

  İngiltere Başbakanı çıkmış 13 İsraillli için taziye mesajı yayınlıyor. Ya 600 Filistinli ne olacak?Gazze'de, Ramallah'taki şehidlerimizin karşısına çıktığımız zaman inşallah utanmayacağız. Rabbim Gazze'ye yardım eylesin. Bize Cumhurbaşkanı seçemezsiniz demişlerdi. Biz de halkımıza gitmiş ve yüzde 47 destek görmüştük. Milletim bana yetki verirse bu yaptığım son konuşma olacak. 12 yıl boyunca sizlere burdan seslendim. Bu kürsü her zaman milletin kürsüsü oldu.

  Bu kürsü sadece tarih yazmadı.Tarihe tanıklık etti. 13 yıldan geriye doğru baktığımızda geçmişte bu salonda oturanların çoğu şimdi yok. Yarın da bu kürsüyü biz de birilerine bırakacağız. Asl olan hutbede hoş bir sada imiş. İnanıyorum ki biz bu hutbede hoş bir sada bıraktık. Canımı, kanımız, şerefimiz olan bu kürsüye veda ederken gözümün arkada kalmadığını söylemeliyim.

  Eşlerinizle, çocuklarınızla fazla ilgilenemediniz. Onlar da haklarını helal etsinler. Rabbime hamd olsun. Bana sizin gibi yol arkadaşları verdiği için. Hakkınızı helal ediniz. Yarın Kadir Gecesi. Dualarınızda Gazze olsun."


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir