Petrol
84.64
-0.46%
Euro
17.7927
-0.29%
Dolar
18.4327
0.10%
Altın
972.63
-0.05%
Borsa
3282
0.00%
Bitcoin
351.490
-0.60%
12ºC
İstanbul
Açık 12 C
  Esad'ın keyfi yerinde

  Esad'ın keyfi yerinde

  ABD'nin Suriye'de Esad rejimine bağlı üslere gerçekleştirdiği füzeli saldırılar sonrasında bölgeye gelen Rus milletvekilleri, Esad ile görüştü Rus heyet, Esad'ın moralinin yerinde olduğu belirtildi.
  • Haber Merkezi
  • 15.04.2018 - 12:09

  qweq

  ABD öncülüğünde Fransa ve İngiltere'nin de Suriye'ye yaptığı saldırıların yankıları devam ederken, Rusya'dan bir grup milletvekilinin bugün Suriye2yi ziyaret ettiği ortaya çıktı. Heyetin, Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad’la görüşme gerçekleştirdiği belirtildi.

  Esad görevimin başındayım videosu yayınladı VİDEO

  ESAD'IN MORALİ YERİNDE

  Esad ile yapılan görüşmenin ardından milletvekilleri Rus ajans İnterfax'a konuştu. Heyetteki vekillerden biri, görüşmenin yapıcı geçtiğini ve ‘Esad’ın keyfinin yerinde olduğunu’ söyledi. Esad’ın Rusya’yı ziyaret etmesi yönündeki daveti de kabul ettiği belirtildi.

  Açıklamaya göre Esad görüşmede, Suriye’ye yönelik saldırıları ‘bir saldırganlık eylemi’ diye niteledi.

  "KİMİN SİLAHI ESKİ GÖRDÜK"

  Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad, Şam'ı ziyaret eden Rus vekiller heyetini kabul etti. ABD, Fransa ve İngiltere’nin dün Suriye'de düzenlediği hava saldırılarını değerlendiren Esad, "Amerikan filmlerinde, Rus yapımı silahlar 'geri kalmış' gibi gösteriliyor. Bugün kimin silahının geri kalmış olduğunu görüyoruz" dedi.

  KİMYASAL TESİSLERE BATI SALDIRISI

  ABD, İngiltere ve Fransa'nın gerçekleştirdiği füzeli saldırılarda 103 atışın yapıldığı, yapılan atışların 71'inin füze savunma sistemleri sayesinde imha edildiği açıklandı. Batılı ittifaklar bu durumu reddederken, kimyasal tesislerin imha edilmiş fotorafları ortaya çıkmıştı.

  Fransa'nın Suriye'ye saldırı görüntüleri VİDEO

  ABD Şam'ı vurdu VİDEO


  Görüş Bildir