Euro
10.0322
0.37%
Dolar
8.3161
0.03%
Altın
479.49
0.38%
Borsa
1.425
0.34%
Bitcoin
481.046
4.53%
20ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 20 C
  Ev almak için elinizi çabuk tutun

  Ev almak için elinizi çabuk tutun

  Konut almaya niyeti olanlar döviz kurundaki artış fiyatlara yansımadan önce harekete geçmeli.
  • 19.09.2015 - 11:25

  Ev almak için elinizi çabuk tutun #1

  Türkiye genelinde satılık konut fiyatlarındaki artış devam ederken, döviz kurundaki büyük değişim henüz konuta zam olarak yansımadı. Konut sektöründe kimi projelerde ithal ürün kullanımının fazla olması kasım ayındaki seçimden sonra fiyatların zamlanacağına işaret ediyor. Genellikle sonbaharla birlikte hareketlenen sektör bu yıl okulların açılış tarihinin ertelenmesi, genel seçim sonrası hükümetin kurulamaması gibi sebeplerle beklemede kaldı.

  'EV ALMAK İSTEYENLER ELLERİNİ ÇABUK TUTMALI'

  Müşterilerin de biraz daha temkinli yaklaşmaya başladığı bu dönemin aslında fırsat olarak değerlendirilmesi gerektiğine dikkat çeken Hurriyetemlak.com Direktörü Kamil Özörnek, "Kurdaki artışın henüz fiyatlara yansımamış olması, yatırım yapmak için çok uygun bir dönem olduğunu gösteriyor. Kasım ayından sonra piyasanın hareketlenmesi ve inşaat maliyetlerindeki artışın ev fiyatlarını bir anda artırması bekleniyor. Şu dönemdeki uygun koşulların ve cazip kampanyaların değerlendirilmesi, ev almak isteyenlerin ellerini çabuk tutmaları gerekiyor" dedi.

  GAYRİMENKULE YATIRIM HİÇBİR ZAMAN KAYBETTİRMEZ

  Türkiye’de gayrimenkulün her koşulda değerlendiğine dikkat çeken Özörnek, “Özellikle yükselen bölgelere yatırım yaptığınızda hiçbir zaman gayrimenkul fiyatları gerilemez. Bir konutun kiraya verilememesi, fiyatının düşmesi söz konusu olmaz. Gayrimenkul her koşulda birikimin yönlendirilebileceği en güvenli kanaldır. Özellikle yatırımcılar tarafından İstanbul'daki yeni ulaşım ağları, metro hatları, 3. köprü ve 3. havalimanı güzergahları sıkı takip altında” dedi.

  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir