Petrol
99.4
0.17%
Euro
18.5334
0.00%
Dolar
17.9489
0.06%
Altın
1.032
0.00%
Borsa
2868
1.37%
Bitcoin
438.000
1.23%
27ºC
İstanbul
Çoğunlukla güneşli 27 C
  Erzincan'da teröristlerin barınakları imha edildi

  Erzincan'da teröristlerin barınakları imha edildi

  Bölücü terör örgütü PKK'ya yönelik yapılan operasyonda Erzincan yapılanmasına büyük darbe vuruldu.
  • 28.03.2017 - 13:35

  Erzincan da teröristlerin barınakları imha edildi #1

  PKK'lı teröristlerin karların erimesiyle yerlerini değiştireceğine ve üs bölgelerine saldırı düzenleyeceğine yönelik istihbaratlar üzerine insansız hava araçları keşif uçuşları yaptı. İHA'ların hareketlenmeleri tespit etmesi üzerine çok sayıda operasyon başlatıldı.

  Operasyonlarda Tunceli Kutuderesi'nde 14 terörist, Hakkari Yüksekova'da 25 terörist, Irak'ın kuzeyinde 8 terörist ve Bitlis'te 1 terörist ölüdürüldü.

  ERZİNCAN'DA BÜYÜK OPERASYON

  Bir operasyon da Erzincan'da başlatıldı. Erzincan'ın Kemah ilçesinin Munzur-Mercan Dağları Dereşoran Vadisi bölgesinde İl Jandarma Komutanlığına bağlı özel harekat, komando timleri ve korucuların katılımıyla bölücü terör örgütüne yönelik geniş çaplı bir operasyon gerçekleştirildi.

  Erzincan da teröristlerin barınakları imha edildi #2

  Kırsal bölgede ve karla kaplı zorlu arazi şartlarında "kobra" helikopterleri desteğinde gerçekleştirilen ve "Şehit Jandarma Binbaşı Yılmaz Tankül 17-08" adı verilen operasyonu, zorlu arazi yapısı ve olumsuz hava şartlarına rağmen özveriyle yürütüldü.

  Erzincan'da teröristlerin barınakları imha edildi VİDEO

  Erzincan da teröristlerin barınakları imha edildi #3

  "SARP ARAZİYE RAĞMEN OPERASYON"

  Erzincan Valiliğinden yapılan açıklamada, "Yoğun kar örtüsü ve sarp arazi kesiminde başarı ile icra edilen operasyon sonucunda, bölücü terör örgütü mensuplarının muhtemel barınma ve sığınma alanları tespit edilerek, Kobra helikopterlerinin de desteği ile imha edilmiştir." denildi.

  Erzincan da teröristlerin barınakları imha edildi #4


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir