Euro
14.4173
2.91%
Dolar
12.7795
3.32%
Altın
720.79
1.09%
Borsa
1.776
0%
Bitcoin
735.015
2.81%
18ºC
İstanbul
Hafif yağmur 18 C

  Yalova'da 'emniyet imamı' yakalandı

  Yalova Cumhuriyet Başsavcılığı, emniyet imamı olduğu değerlendirilen bir kamu görevlisinin yakalandığını açıkladı.
  • Ajanslar
  • 26.07.2016 - 17:36
  Yalova'da 'emniyet imamı' yakalandı

  emniyet

  Yalova Cumhuriyet Başsavcılığından yapılan yazılı açıklamada, il genelinde soruşturmaların sürdüğü belirtildi.

  Açıklamada, 15 Temmuz günü, FETÖ/PDY silahlı terör örgütü mensuplarınca ülke genelinde cebir ve şiddet kullanılarak Türkiye Cumhuriyeti Anayasası'nın öngördüğü düzeni ortadan kaldırmaya veya bu düzen yerine başka bir düzen getirmeye, bu düzenin fiilen uygulanmasını önlemeye, Türkiye Büyük Millet Meclisi ve Türkiye Cumhuriyeti Hükümeti'ni ortadan kaldırmaya, görevlerini kısmen veya tamamen engellemeye kalkışma girişimi, vatandaşların demokrasiye sahip çıkması ve desteğiyle Türkiye Cumhuriyeti'nin kahraman asker ve polislerince engellendiği vurgulandı.

  FETÖ BAĞLANTILI KİŞİLER..

  Olayla ilgisi bulunduğu değerlendirilen FETÖ/PDY terör örgütüyle bağlantılı olabilecek kişiler hakkında Cumhuriyet Başsavcılığınca 16 Temmuz günü TCK'nın 309. maddesinde düzenlen "Anayasa'yı ihlal" 311. ve 312. maddelerinde düzenlenen "Yasama Organına" ve "Hükümete karşı suç " ve 314/2. maddesinde düzenlenen "Silahlı terör örgütüne üye olmak" suçlarından soruşturma başlatıldığı bildirildi.

  EMNİYET İMAMI DA YAKALANDI

  Açıklamada, soruşturma kapsamında bazı şüphelilerin yakalandığı ifade edilerek, şunlar belirtildi: "Yalova Cumhuriyet Başsavcılığımızın talimatıyla Yalova Emniyet Müdürlüğünce 25 Temmuz'da yapılan eş zamanlı operasyonda, bir kısmı İçişleri Bakanlığınca açığa alına 41 şüpheli hakkında gözaltı kararı verilmiş ev aramaları yapılmış, Yalova İl Emniyet Müdürlüğü kadrosunda görevli iki 3. sınıf emniyet müdürü, bir 4. sınıf emniyet müdürü, bir emniyet amiri, dört komiser, 10 komiser yardımcısı, 19 polis memuru ve komiserlerden sorumlu emniyet imamı olduğu değerlendirilen bir kamu görevlisi olmak üzer 38 şüpheli yakalanmıştır."

  ARANAN FETÖ'CÜLER VAR

  Bir 3. sınıf emniyet müdürü, bir komiser yardımcısı ve bir polis memurunun yakalanması için çalışmaların devam ettiği bildirildi.

  İlginizi Çekebilir


  Görüş Bildir