Yerel Yönetimler

Bursa'daki tarihi proje için geri sayım

Bursa Büyükşehir Belediyesi, Tarihi Çarşı ve Hanlar Bölgesi Çarşıbaşı Kentsel Tasarım Projesi alanında kalan son bina olan alışveriş merkezine ait binanın yıkımına başlandı.

Bursa'da hem çocukların hem esnafın yüzünü güldüren proje

Bursa Büyükşehir Belediyesi, yetim ve öksüz çocuklara bayramlık almaları için sadece konfeksiyon ve ayakkabıcı esnafında geçerli olan Bayramlık Sosyal Destek çeki dağıtmaya başladı.

Ankara'da TOGO Kuleleri için yıkım kararı

CHP'li eski Milletvekili Sinan Aygün tarafından yaptırılan TOGO Kuleleri hakkında, belediye encümen toplantısında yıkım kararı alındı.

Ordu'da yıllardır hasret kaldıkları camiye kavuştular

Kumru ilçesinde hayırsever iş adamları ve vatandaşların desteğiyle dört yıl önce inşaatına başlanan Ağcaalantürk Mahallesi sakinleri camilerine kavuştu.

Adana Büyükşehir Belediyesi'nin lüks harcama faturası internete düştü

CHP yönetimindeki Adana Büyükşehir Belediyesi, 8 bin liradan takım elbise bin 200 liradan gömlek alarak hediye olarak gönderdi. Toplam maliyet 45 bin lirayı aştı.

Bağcılar Belediye Başkanı Çağırıcı istifa etti

Bağcılar Belediye Başkanı Lokman Çağırıcı, görevinden istifa ettiğini açıkladı.

Bursa'da mahalle bakkallarında Ramazan bereketi

Bursa Büyükşehir Belediyesi, geçtiğimiz yıl Türkiye’de bir ilk olarak hayata geçirdiği, ‘Ramazan yardım çeklerinin sadece mahalle bakkallarında geçerli olması’ uygulamasını, bu yıl da devreye aldı.

Alinur Aktaş toplu ulaşımdaki sorunları nasıl çözdüklerini anlattı

Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, toplu ulaşımda, taşıma maliyetlerinin artmasına rağmen şehirde problem yaşanmamasına imkan sağlayan projelerini sıraladı.

Ankara Büyükşehir Belediyesi'nden heykel yarışması

Ankara'ya Cumhuriyet'in 100. yılı için Türkiye'nin en büyük heykellerinden biri yapılacak. CHP'li Ankara Büyükşehir Belediyesi, heykelin nasıl olmasına yarışmayla karar verecek.

Antalya’da toplu ulaşıma yüzde 25 zam yapıldı

Antalya kent merkezinde toplu taşıma esnafının talebi üzerine ulaşım ücretlerine yüzde 25 zam yapılması kararı alındı.

CHP'li Maltepe Belediyesi'nden Cemal Süreya Parkı açılışı

Maltepe Belediyesi, Altayçeşme'de şair Cemal Süreya'ya atfedilen parkın açılışını yaptı.

Üsküdar'da tarihi Glavany Köşkü restore ediliyor

İstanbul Üsküdar'da yaklaşık 40 yıldır atıl kalan, 2 asırlık Glavany Köşkü, Üsküdar Belediyesi tarafından restore edilecek.

Savcı Sayan: İstanbul'a itelenmeyen otobüs gönderebiliriz

Ağrı Belediye Başkanı Savcı Sayan, İstanbul'da sürekli bozulan otobüslerle ilgili soruna katkı için, istendiği takdirde araç gönderebileceklerini muzip bir dille söyledi.

İBB'nin KYK yurduna ek sefer kararını valilik 9 gün önce istemişti

İBB Başkanı Ekrem İmamoğlu'nun, Kanuni Sultan Süleyman KYK yurduna ek sefer kararını duyurmasına rağmen, valiliğin zaten 9 gün önce bununla ilgili bir kararname yayınladığı ortaya çıktı.
Başa dön