Eğitim

Özel okul fiyatları 1 milyon liraya dayandı

LGS sonuçları açıklandıktan sonra liselere kayıt telaşı başlarken bazı özel okulların fiyatları, kantin servis gibi masraflarla birlikte 1 milyon TL'ye ulaşıyor.

Öğretmenlere ikinci kez nakil hakkı: Başvuru tarihleri belli oldu

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bu yıl öğretmenler için ikinci kez gerçekleştirecekleri il içi ve iller arası isteğe bağlı yer değiştirme başvurularının 11 Temmuz'da başlayacağını açıkladı.

Dünya sıralamasında 9 Türk üniversitesi ilk 500'e girdi

Dünya genelinde 11 sıralama kuruluşu tarafından geçen yıl açıklanan "dünyanın en iyi üniversiteleri" listelerinde Türkiye'den 9 üniversite ilk 500'de yer aldı.

Okul kayıtları adrese dayalı yapıldı

2024-2025 eğitim öğretim yılında okul öncesi, ilkokul 1. sınıf ve ortaokul 5. sınıfa başlayacak öğrencilerin okul kayıtları adrese dayalı olarak yapıldı..

Okul öncesi, ilkokul ve ortaokul 1. sınıf kayıtları tamamlandı

Millî Eğitim Bakanlığı'nca 2024-2025 eğitim öğretim yılında okul öncesi, ilkokul birinci sınıf ve ortaokul beşinci sınıfa başlayacak öğrencilerin okul kayıtları, adrese dayalı olarak yapıldı.

Beyoğlu İmam Hatip, LGS'de birinci çıkardı

Liselere Geçiş Sistemi kapsamında 2 Haziran'da yapılan merkezi sınavın sonuçları açıklanırken, Beyoğlu İmam Hitap Lisesi'nin ortaokulunda okuyan Ali Ekrem, 500 tam puan aldı.

LGS sınavından tam puan alanlar başarı sırlarını paylaştı

Ortaokul öğrencilerin hangi liselere gideceğini belirleyen LGS'de tüm soruları başarı ile yanıtlayarak tam puan alanlar başarılarını borçlu oldukları çalışma metotlarını anlattı. Bazıları sınava sadece soru çözerek hazırlandıklarını bazıları da sosyalleşmeyi ihmal etmedikleri dile getirdi.

Karabük'te Suriyeli kardeşler, mühendislik fakültesini dereceyle bitirdi

Karabük Üniversitesi Mühendislik Fakültesi mezuniyet törenine, fakülteyi birincilik ve ikincilikle bitiren Suriyeli kardeşler damga vurdu.

LGS'de 352 öğrenci tam puan aldı

Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamındaki merkezi sınav sonuçlarına göre 352 öğrenci, tüm soruları doğru yanıtlayarak 500 tam puan aldı.

LGS sonuçları bugün açıklanacak

Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki merkezi sınavın sonuçları, Milli Eğitim Bakanlığı'nın internet sitesinde bugün erişime açılacak.

LGS sonuçları yarın açıklanacak

Liselere Geçiş Sistemi kapsamındaki merkezi sınavın sonuçlarının 28 Haziran Cuma günü açıklanacağı duyuruldu.

Öğretmenlere karşı işlenen suçlarda cezalar artıyor

Öğretmenlik Meslek Kanunu'nun taslağına göre öğretmene yönelik işlenen suçlarda cezalar yarı oranında artırılacak. Ayrıca bu suçlara verilen hapis cezası ertelenmeyecek.

İstanbul'un En İyi Liseleri Listesi 2024! İşte Zirvedeki Okullar...

İyi bir liseye gitmek, öğrencilere akademik başarı, kişisel gelişim, üniversite hazırlığı ve sosyal beceriler açısından önemli avantajlar sağlar. Peki, İstanbul'daki en iyi liseler hangileri? İşte 2024 sıralaması...

YÖK Başkanı Erol Özvar: Diploma doğrudan bir meslek kazandırmaz

Lisans eğitimi sonrası alınan diplomalarla ilgili konuşan YÖK Başkanı Erol Özvar, öğrencilere ve velililere üniversite sonrası mesleki hayatla ilgili uyarılarda bulundu.

Öğretmenlerin yaz dönemi çalışma programı başlıyor

Mesleki çalışma programlarının bugün başlayacağını söyleyen Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, öğretmenlere başarılar diledi.

Robotik kodlama ile yenilikçi din öğretimi materyali

Iğdır Üniversitesi İlahiyat Fakültesi 2. Sınıf öğrencilerinden Muhammet İbrahim Gecit ve Kerem Zengin, Öğretim Teknolojileri dersi uygulamaları kapsamında robotik kodlama kullanarak yenilikçi bir din öğretimi materyali tasarladılar.

Milli Eğitim Bakanı Tekin: Öğretmen yetiştirme sürecinde revizyonu elzem gördük

Kısa süre içerisinde Meclis'e sunulması beklenen Öğretmenlik Meslek Kanunu teklifi, Milli Eğitim Akademisi'nin kurulmasını öngörüyor. Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, bu adımın atılma gerekçesini anlattı.

Milli Eğitim Bakanı Tekin: Dünyanın hiçbir ülkesinde bu kadar öğretmen yok

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, Türkiye'de 80 kişiden birinin MEB kontenjanında öğretmen olduğunu, hiçbir ülkenin yapmadığı bir fonlandırmaya sahip olduklarını belirtti.

'Bayramlaşmanın sevincini birlikte yaşayalım'

Yusuf Tekin, her bayram olduğu gibi bu bayramda da çocukların içten sevinçlerine ortak olacaklarını söyledi.
Başa dön