Eğitim

20 milyondan fazla öğrenci bugün karne heyecanı yaşayacak

2023-2024 eğitim öğretim yılı bugün sona eriyor. 20 milyondan fazla öğrenci karnelerini alarak yaz tatiline çıkacak.

KPSS ön lisans başvuruları başladı

Ön lisans mezunlarının heyecanla beklediği sürece girildi. ÖSYM'nin verdiği bilgiye göre 1 Eylül'de uygulanacak KPSS sınavı için başvurular, bugünden başlayarak 2 Temmuz'a kadar yapılabilecek.

Okullarda son ders zili yarın çalacak

Türkiye'de yarın 20 milyondan fazla öğrenci, karnelerini alarak 3 aylık tatile başlayacak.

Bir yıl önce başladığı satrançta Avrupa ikincisi oldu

Tekirdağ'da bir yıl önce anaokulunda antrenörünün yeteneğini görmesi üzerine satranca başlayıp, 6 yaşında Avrupa Okullar Şampiyonası'nda ikincisi olan Kumsal İşlek, derecelerine yenilerini eklemek için çalışıyor.

Milyonlarca öğrenci için yaz taili başlıyor

Türkiye'de ilk ve ortaöğretim kurumlarında eğitim alan 20 milyona yakın öğrenci, 14 Haziran’da karne alarak yaz tatiline girecek.

Milli Eğitim Bakanlığı'ndan öğrencilere ücretsiz 'yaz okulları'

Milli Eğitim Bakanlığı; "spor", "görsel sanatlar", "müzik" ve "bilişim" olmak üzere 4 ana dalda ücretsiz "yaz okulları" açılacağını duyurdu.

Okullarda son ders zili cuma günü çalacak

20 milyondan fazla öğrenci, 14 Haziran'da karne alarak yaz tatiline girecek. Öğrencilere, ders notlarının yanı sıra sosyal etkinliklere katılım durumlarının da işleneceği yeni tasarımlı karneler dağıtılacak.

YKS'de yapay zekayla kopya çeken adaya "men" cezası

YKS'de Temel Yeterlilik Testi'nde kamera düzeneğiyle gönderdiği soruları yapay zekaya çözdürerek kopya çekmek isteyen kişinin cezası belli oldu.

Sözleşmeli öğretmenlik mülakat yerleri açıklandı

20 bin sözleşmeli öğretmen ataması kapsamında sözlü sınava girmeye hak kazanan adayların sözlü sınav giriş belgeleri erişime açıldı.

Yılmaz Tunç'tan YKS iddialarına ilişkin açıklama

Adalet Bakanı Yılmaz Tunç, YKS ile ilgili gerçeğe aykırı iddia ve paylaşımlar için Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından resen soruşturma başlatıldığını açıkladı.

YKS soruları ve cevap anahtarları yayınlandı

2024 Yükseköğretim Kurumları Sınavı (2024-YKS) oturumları temel soru kitapçıkları ve cevap anahtarları, ÖSYM'nin sitesinde erişime açıldı.

YKS sona erdi, öğrenciler soruları kolay buldu

ÖSYM tarafından düzenlenen YKS'nın ikinci oturumu olan Alan Yeterlilik Sınavı tamamlandı. Sınava giren öğrencilerin geneli ise soruların kolay olduğunu söyledi.

Küpesi kerpetenle kesilen aday, son anda sınava girdi

Gelibolu ilçesinde bir üniversite adayı, kulağındaki küpe görevliler tarafından kerpetenle kesildikten sonra Yükseköğretim Kurumları Sınavı'na (YKS) son anda yetişti.

YKS'de ikinci oturum AYT başladı: Kimliğini evde unuttu, gözyaşlarına boğuldu

Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın ikinci oturumu Alan Yeterlilik Testleri başladı. Beylikdüzü'nde sınava girmek isteyen bir öğrenci ise kimliğini evde unutunca gözyaşlarına boğuldu.

YKS maratonunda ikinci ve üçüncü oturum bugün

Yükseköğretim Kurumları Sınavının ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi dün yapılırken, sınavın ikinci ve üçüncü oturumu bugün gerçekleştirilecek.

YKS heyecanı başladı: Geç kalan adaylar kameraya yansıdı

Saat 10.15'te başlayan YKS'nin ilk oturumu olan TYT'de milyonlarca öğrenci ter dökerken, her yıl olduğu gibi geç kalan adaylar da görüldü.

YKS için tedbir alındı: İnşaat çalışmaları durduruldu

Milyonlarca adayın girdiği YKS sınavında dikkatlerin dağılmaması için zabıta ekipleri inşaat çalışmalarını durmaları konusunda uyararak tedbir aldı.

Sınav maratonunda ilk adım... TYT başladı

81 ilinin yanı sıra Lefkoşa ve Zagreb'de düzenlenen Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu Temel Yeterlilik Testi (TYT) başladı. Ortalama 15 soru çözen adaylar 150 puan barajını aşmış olacak.

ÖSYM Başkanı Ersoy: Gürültüsüz ortam oluşturmak için elimizden geleni yapıyoruz

ÖSYM Başkanı Prof. Dr. Bayram Ali Ersoy, YKS'ye girecek üniversite adaylarına başarı dilerken stressiz, gürültüsüz, trafiksiz bir ortam oluşturmak için çalıştıklarını söyledi. Ersoy sonuçların ise 17 Temmuz'da ilan edileceğini duyurdu.
Başa dön