Petrol
113.19
2.85%
Euro
17.8272
-2.47%
Dolar
16.8844
-2.70%
Altın
992.35
-2.31%
Borsa
2554
0.43%
Bitcoin
363.335
0.42%
26ºC
İstanbul
Kısmen güneşli 26 C

  Faruk Çelik'ten HDP'lilere: Burası dingonun ahırı mı

  Tarım ve Hayvancılık Bakanı Çelik, tutuklanan HDP'lilerle ilgili süreci anlatırken "Ulan burası dingonun ahırı mı be" diyerek tepki gösterdi
  • DHA
  • 12.11.2016 - 16:04
  Faruk Çelik'ten HDP'lilere: Burası dingonun ahırı mı

  celik

  Ak Parti Konya İl Başkanlığı'nın İl Danışma Meclisi Toplantısı Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Faruk Çelik, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Ahmet Sorgun, AK Partili milletvekilleri ve partililerin katılımı ile Konevi Kültür Merkezi'nde yapıldı.

  Burada yaptığı konuşmasında gündeme dair açıklamalarda bulunan Bakan Çelik, tutuklanan HDP'li milletvekilleri ile ilgili süreci anlatırken mahkemeye ifade vermek için gitmediklerini hatırlattı.

  "ULAN BURASI DİNGONUN AHIRI MI BE"

  Çelik, "Böyle bir imtiyaz söz konusu değil. Ama adam çıkıyor terör örgütü mensubu ve onun uzantısı siyasiler diyorlar ki; Biz yargıyı tanımayız. Demokrasiye de inanmam. Ne güzel ya. Sırtımı terör örgütüne dayarım, yetkiyi de milletten alırım, talimatı da dağdan alırım. Ulan burası Dingonun ahırı mı be" diyerek tepki gösterdi.

  "CHP, 15 TEMMUZ'UN FARKINDA DEĞİL"

  CHP'nin 15 Temmuz darbe teşebbüsünün farkında olmadığını belirten Çelik, atlatılan tehlikenin farkında olmayanların başında ana muhalefet partisinin bulunduğunu belirterek, şunları söyledi:

  "Ana muhalefet partisi ne yazık ki yaşanan bu büyük olayın travmanın, sinsi darbenin farkında olamıyor. 7 Şubat, 17-25 Aralık, 15 Temmuz olma inanın 5 yıl sonra ne bu devletten, ne de bahsettiğimiz gidişattan, tam bağımsızlığa doğru yürüyüşümüzden eser kalmayacaktı. Farklı bir tabloyla karşı karşıya kalmış olacaktık. Garip olan ana muhalefet partisinin kalkıp olağan üstü hali eleştirmesini, Avrupa Birliği yetkililerinin eleştirmesine doğrusu anlam bulamıyoruz"

  Faruk Çelik ten HDP lilere: Burası dingonun ahırı mı #2

  AB'YE SERT TEPKİ: SAYGI DUYUN, SAYGI!

  Avrupa Birliği ülkeleri elçilerinin HDP'nin parti gurup toplantısına katılmasını da eleştiren Çelik, Avrupa Birliği ülkeleri elçilerinin HDP'nin parti grup toplantısına katıldığını ifade ederken, "Neymiş efendim dedikleri şu; Kaygı duyuyoruz. Konya'dan o elçileri sesleniyorum. Saygı duyun, saygı. Saygı gösterdiğimiz ülkelerin bu elçilerinin yapmış olduklarıyla birlikte Avrupa Birliği ülkelerinin terör ve teröristleri orada barındırma konusundaki atmış oldukları adımlardan dolayı bizim Avrupa Birliği'nin gidişatından kaygımız var. Avrupa Birliği giderek terör ve teröristi seviciliğe başladı. Hangi Ak Partili, milletvekillerinin tutuklanmasını ister? Bunların olmaması için, partilerin kapatılmaması için biz ne kadar mücadele verdik. Yeter ki siz demokrasi çizgisinde kalın, hukuk çizgisinde kalın. Ama ne yazık ki bundan eser kalmadığını gördük. Burası yol geçen hanı değil. Burası Türkiye Cumhuriyeti Devleti ve burası köklü bir devlet. Bu köklü devlet kendi geleceğini böyle ne idüğü belirsiz zırvaların yüzünden tehlikeye atacak değildir. Bunu da herkes kulağına küpe etsin." dedi.

  MHP'YE TEŞEKKÜR CHP'YE ELEŞTİRİ

  Çelik, konuşmasında MHP'ye de teşekkür ederken, "Alkışlayalım. Bu konuda sorumla davranmak gerekiyor. Bakıyor Türkiye'yi bekleyen tehlikeler ortada. Ne yapacaksınız, sorumlu davranış ve bunu yerine getiriyor. Ama CHP iktidar şansı olmadığı için her şeye karşı. Milli birlikten, terörle mücadele de yoksun. Allah aşkına ‘Sen niye varsın CHP' diye sormak istiyorum. CHP'nin neye hizmet ettiğini kendi partilileri bile zorlandığını belirtmek istiyorum" dedi.


  İlginizi Çekebilir

  Görüş Bildir